Το πλοκάμι

📍 Ενυδρεία στην Νέα Μάκρη

7.4

Το Πλοκάμι, στο Νέα Μάκρη, προσφέρει μια ευχάριστη θαλάσσια γαστρονομική εμπειρία. Η φροντίδα και η ευγένεια του προσωπικού δημιουργούν μια φιλόξενη ατμόσφαιρα, ενώ η φρεσκάδα των ψαριών είναι εμφανής σε κάθε πιάτο. Αποτελεί μια εξαιρετική επιλογή για όσους αναζητούν αυθεντικές γεύσεις από τη θάλασσα.

Το εστιατόριο διακρίνεται για την ποιότητα των υλικών και την προσεγμένη παρουσίαση των πιάτων. Η λογική σχέση ποιότητας-τιμής, σε συνδυασμό με την όμορφη τοποθεσία, καθιστούν το Πλοκάμι μια αξιόλογη πρόταση για μια γευστική απόδραση.

Χαρακτηριστικά και υπηρεσίες της Το πλοκάμι

Επιλογές εξυπηρέτησης
  • Θέσεις σε εξωτερικό χώρο
  • Παράδοση χωρίς επαφή
  • Διανομή
  • Φαγητό σε πακέτο
  • Φαγητό στον χώρο
Σημαντικότερα
  • Πολύ καλές επιλογές μπίρας
  • Πολύ καλή λίστα κρασιών
Δημοφιλές για
  • Μεσημεριανό
  • Δείπνο
  • Μοναχικά γεύματα
Προσβασιμότητα
  • Είσοδος με δυνατότητα πρόσβασης για αναπηρικό αμαξίδιο
  • Τουαλέτα με δυνατότητα πρόσβασης για αναπηρικό αμαξίδιο
  • Χώρος καθημένων με δυνατότητα πρόσβασης για αναπηρικό αμαξίδιο
Προσφορές
  • Αλκοόλ
  • Ιδιωτική τραπεζαρία
  • Καφές
  • Κρασί
  • Μικρά πιάτα
  • Μπίρα
  • Οινοπνευματώδη ποτά
  • Φαγητό αργά το βράδυ
  • Xορτοφαγικές επιλογές
Επιλογές γεύματος
  • Μεσημεριανό γεύμα
  • Δείπνο
  • Επιδόρπιο
  • Χώρος με καθίσματα
  • Σερβίρισμα
Παροχές
  • Τουαλέτα
  • Τουαλέτα ουδέτερη ως προς το φύλο
  • Wi-Fi
Ατμόσφαιρα
  • Εύκολα
  • Ήσυχη ατμόσφαιρα
  • Φιλόξενο
Πελάτες
  • Για οικογένειες
  • Ομάδες
  • Τουρίστες
Σχεδιασμός
  • Συνιστώνται κρατήσεις για μεσημεριανό
  • Συνιστώνται κρατήσεις για βραδινό
  • Δέχεται κρατήσεις
Πληρωμές
  • Πιστωτικές κάρτες
  • Πληρωμές από κινητά μέσω NFC
  • Χρεωστικές κάρτες
Παιδιά
  • Καλό για παιδιά
Χώροι στάθμευσης
  • Στάθμευση στον δρόμο χωρίς χρέωση
  • Χώρος στάθμευσης χωρίς χρέωση
Κατοικίδια
  • Επιτρέπονται οι σκύλοι
  • Επιτρέπονται οι σκύλοι στον εξωτερικό χώρο

Το πλοκάμι βρίσκεται στην θέση 11 από συνολικά 19 στη λίστα ενυδρεία στην Νέα Μάκρη

Κριτικές πελατών

★★★★★
★★★★★

Το πλοκάμι έχει βαθμολογία 4.4 από 5 βασισμένο σε περισσότερα από 694 κριτικές στη Google

f v

Φοβερό φαγητό , πολύ καλή εξυπηρέτηση και πολύ καλές τιμές . Οι μικρές γαρίδες είναι φανταστικές. Ολα εξαιρετικά!!!

f v ☆ 5/5
Dimitris Black

Πήγαμε πρώτη φορά σήμερα,το προσωπικό ευγενικό και εξυπηρετικό,η παραγγελία μας ήρθε γρήγορα,ήταν όλα νόστιμα αλλά οι μερίδες ήταν μικρές και οι τιμές σχετικά ακριβές χωρίς ουσιαστικό λόγο!

Dimitris Black ☆ 4/5
stavroula k

-Το προσωπικό ήταν ευγενέστατο και εξυπηρετικότατο. - Πήραμε καβουροσαλατα(με σουριμι), κολοκυθάκια sticks , μια μερίδα κουτσομούρες, μια μερίδα αθερίνα και μια γαριδομακαρονάδα. Τα ψάρια ήταν φρέσκα και η γαριδομακαρονάδα μια από τις καλύτερες που έχω φάει Για όλα αυτά μαζί με κουβέρ, αναψυκτικά, ποτά πληρώσαμε 51€ . Νομίζω ήταν αρκετά χαμηλά για την ποιότητα και την ποσότητα

stavroula k ☆ 5/5
Antreas Bakalis

νόστιμο φαγητό,σε πολύ ωραίο σημείο και λογικές τιμές

Antreas Bakalis ☆ 5/5
Cleopatra Kyrkou

Πόσο όμορφα περάσαμε!!! Ξεκινάω από την ΑΨΟΓΗ εξυπηρετηση ολων, με τον γλυκό και χαμογελαστό Λευτερη να σε κάνει να νιώθεις καλεσμένος του! Και τα άλλα παιδιά πρόσεχαν διαρκώς και φρόντιζαν τα πάντα!! Παρα πολύ νόστιμα πιάτα σε λογικες τιμές. MUST στα ορεκτικά το τηγανιτό κολοκυθακι: δεν έχω φάει καλύτερο! Γαυρος μαρινατος, πατάτες, ταραμοσαλατα, βλητα όλα μαγειρεμένα ακριβώς όπως πρέπει!! Εγώ δεν είμαι του ψαριού, πήρα μπιφτέκια κοτόπουλο (μερίδα για 2!) και κατέληξα να τρώω το φρέσκο βακαλάο στη σχάρα!! Λουκούμι! Κι όλα αυτά δίπλα στη θάλασσα. Τι άλλο να θες;

Cleopatra Kyrkou ☆ 5/5
John Argiropoulos

Διαλέξαμε με την παρέα να επισκεφτούμε αυτό το βράδυ, το παραλιακό εστιατόριο, ταβέρνα στην παραλία της Νέας Μάκρης. Απολαύσαμε τα γευστικά λαθτα που επιλέξαμε και μπορώ να πω, πως τα τηγανιτά του ήταν από ξεχωριστά τηγάνια. Αυτοί που γνωρίζουν θα καταλάβουν τι εννοώ. Τιμές πολύ λογικές για παραλία Αττικής και αν επιτέλους γίνει πεζόδρομος το καλοκαίρι, με δρόμο χωρίς παρκαρισμένα, θα γίνει απόλαυση το γεύμα στα καταστήματα της παραλίας. Το προτείνω

John Argiropoulos ☆ 5/5
Χρήστος Άγγελος Καραδήμας

Έχω πάει με φίλους τις λίγες φορές που έχουμε επισκεφτεί τη Νέα Μάκρη, πάντα φεύγουμε ικανοποιημένοι. Το φαγητό καλής ποιότητας και νόστιμο. Μάλιστα σε περιόδους όπου δεν έχει πολύ κόσμο, μπορεί να σου φέρουν και μεγάλες μερίδες. Αυτό είχε συμβεί σε εμάς μία φορά το καλοκαίρι που δεν είχε κόσμο έξω. Είμαι ικανοποιημένος από το προσωπικό και η ατμόσφαιρα είναι χαλαρή και ανάλαφρη. Αξίζει να πάει όποιος επισκεφτεί Νέα Μάκρη, θα μείνει ικανοποιημένος!

Χρήστος Άγγελος Καραδήμας ☆ 5/5
Δείτε όλες τις κριτικές

Πληροφορίες σχετικά με Το πλοκάμι

Διεύθυνση

Το πλοκάμι βρίσκεται στην τοποθεσία Λεωφ. Ποσειδώνος, Νέα Μάκρη 190 05, Ελλάδα

Τηλέφωνο

Ο τηλεφωνικός αριθμός του Το πλοκάμι είναι +30 2294 090057

Ώρες λειτουργίας

Δευτέρα: 11:30–23:30
Τρίτη: 11:30–23:30
Τετάρτη: 11:30–23:30
Πέμπτη: 11:30–23:30
Παρασκευή: 11:30–23:30
Σάββατο: 11:30–23:30
Κυριακή: 11:30–23:30

Επικοινωνία Το πλοκάμι

    Παρόμοιες εναλλακτικές λύσεις κοντά στο Το πλοκάμι

    Go up